Společnost Applic s.r.o. vznikla v roce 1992 a je českou společností. V oblasti strojového vidění se pohybujeme již od roku 1999. Za tuto dobu jsme získali pozici předního integrátora systémů strojového vidění v ČR. Od roku 2005 jsme oficiálním certifikovaným Partnerem a Systémovým Integrátorem (PSI) firmy Cognex Co. (USA).
 
Od vzniku naší společnosti se zabýváme průmyslovou automatizací. Za posledních 15 let máme za sebou mnoho desítek úspěšných konstrukcí jednoúčelových strojů a několik set implementací systémů strojového vidění všech složitostí.V současné době má naše společnost  40 zaměstnanců. Roční obrat se obvykle pohybuje v rozmezí 50-70 mil Kč. Nejvyšší roční obrat byl 82 mil. Kč.
 
Prvky firmy Cognex jsme schopni dodávat včetně komplexní technické podpory zákazníkům. Zákazníkům nabízíme testování výrobků v naší laboratoři, návrhy řešení systémů strojového vidění, školení techniků, dodávky jednotlivých komponentů a sestav. Naše společnost na dodané prvky samozřejmě poskytuje záruční i mimozáruční servis. Naše společnost disponuje plně vybavenou Laboratoří Strojového Vidění vybudovanou za podpory dotačních projektů EU. Laboratoř tohoto rozsahu a vybavení je zřejmě jediná v ČR.
 
Kromě prvků Cognex dodává naše společnost i zařízení jiných výrobců např. firmy SICK. Zejména se jedná o 3D vision systémy.
 
Od roku 2013 se také zabýváme infračervenou technikou. V roce 2014 jsme navázali kontakt s firmou Wavelength, předním dodavatelem infračervených objektivů ze Singapuru. Od roku 2015 firmu Wavelength zastupujeme v České i Slovenské Republice.
 
 
Více informací naleznete na www.applic.cz
 
Applic_2017

Odběr novinek